Terörist saldırı ihtimalinden mi endişeleniyorsunuz?Telefonunuza casus yazılım mı bulaştı ? Birisi internet aktivitelerinizi, kısa mesajlarınızı ve telefon aktivitelerinizi mi izliyor?

Hepimiz birilerinin bizi gözetleyebileceğinden endişe ederiz.

Cep telefonunuz her gün kullanılıyor. E-posta, kısa mesaj gönderir, arama yapar, sesli mesajları dinler, video ve fotoğraf çeker ve paylaşır, sosyal medyayı kullanır ve çok daha fazlasını yaparsınız.

Casus Yazılım Cep telefonlarına artık casus yazılım bulaşmış durumda. Cep telefonları için ne kadar çok casus yazılımın mevcut olduğunun farkında olmayabilirsiniz. Sizin haberiniz olmadan telefonunuza sızmak mümkündür.

Bu makale size casus yazılımları telefonunuzdan nasıl kaldıracağınızı ve kendinizi nasıl koruyacağınızı gösterecektir.

Casus yazılım nedir

Casus YazılımCasus yazılımlar, bilginiz dışında bilgisayarınıza giren ve kişisel verileri izleyen, takip eden ve ele geçiren istenmeyen yazılımlardır.

Casus yazılım ne için kullanılır?

Casus yazılımlar izlenen cihazdan kişisel bilgiler toplayabilir. Casus yazılım tuş vuruşlarını veya diğer bilgileri toplayabilir.

Casus yazılımtelefonunuza yüklenebilirTopla

 • Ziyaret ettiğiniz web siteleri
 • İletişim defteri adları
 • Sosyal medya hesaplarınız
 • Bulunduğunuz yer
 • Kimi aradığınızı takip ederler.

mSpy

Her zaman deniyoruz Çocuklarımızıncep telefonlarına casus yazılım bulaşıp bulaşmadığını kontroledin Tüm uygulamalarını görebilmemiz için cihazlarını izlememiz gerekiyor mSpy Kullanımı kolaydır. Kurulumu, izinsiz mesaj gönderme, multimedya dosyaları ve uygulama indirme dahil olmak üzere telefonda gerçekleştirilen tüm eylemleri izlememize olanak tanıyacaktır.

mSpy It ücretli bir hizmettir ve mevcut araçlar seçtiğiniz plana bağlı olarak değişecektir. Örneğin, daha yüksek fiyatlı planlara daha güçlü izleme araçları dahildir. Hizmet Android ve iOS’ta kullanılabilir ve arka planda çalışır. Bir güvenlik ihlali olup olmadığını görmek için cihazın faaliyetlerini izleyebiliriz.

CasusYazılım Kullanıcı hakkında gizlice veri toplamak için tasarlanmış geniş bir kötü amaçlı yazılım kategorisidir. Casus yazılım, tarama verilerinizi yakalayabilir ve üçüncü bir tarafa iletebilir.

https://www.mspy.com.tr/

Ne tür casus yazılımlar vardır?

İkitürcasus yazılım vardır: Casus yazılım virüsleri Casus yazılım uygulamaları, özel casusluk uygulamalarıdır.

İlk casus yazılım türü kişisel değildir. İkinci tür ise kişisel verilerinizi izlemek amacıyla belirli cihazlara kasıtlı ve bilinçli olarak yüklenebilir.

İlk durumda, cihazınızı izleyen kişi sizi tanımayabilir, ancak onunla yakın bir ilişki içinde olmanız gerekir. Örneğin, patronunuz ya da eşinizle bağlantılı olabilirsiniz.

Adware Görüntülü reklamlar, web taraması sırasında kullanım verilerini toplamak için kullanılır. Reklam yazılımı, kullanıcı verilerini izinsiz olarak topluyorsa kötü niyetlidir.

Casus Yazılım İzlemeCasus yazılımlar gibi, reklam için meşru veri toplama ile mahremiyeti ihlal etme arasında ince bir çizgide ilerlerler. Meşru görünürken bireyler hakkında veri toplamak için tasarlanmış olabilirler.

KeyloggerKeylogger’lar bir web sayfasındaki tuş vuruşlarını gizlice kaydeden bir casus yazılım türüdür. Bunu genellikle giriş bilgilerini veya ödeme ayrıntılarını çalmak için yaparlar.

Casus yazılımı telefonuma nasıl yüklerim?

Casus yazılımlar cep telefonlarına çeşitli şekillerde yüklenebilir.

Telefonunuza kötü amaçlı uygulamalar yüklemek casusluk yapmanın en yaygın yollarından biridir. Bu uygulamalar casusluk için tasarlanmış rutinler içerir ve tanıdığınız ve güvendiğiniz kişilerden “Harika bir uygulama, vb…” gibi öneriler içerir. Böylece kendi elinizle bir Truva Atı’na davetiye çıkarmış olursunuz.

NeredeysehepsiiOS için Casus Yazılım İndirJailbreak yapılmış cihazlardaçalışır. Jailbreak prosedürünü kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Bir iPhone’u ilk kez jailbreak yapmış olsanız bile, ayarlarını kontrol edin. Başka biri iPhone’unuzu izlemek için bunu yapmış olabilir.

Bir sorun mu var? Telefonumda casus yazılım mı var? Nasıl öğrenebilirim? Telefonunuzda casus yazılım var mı? Telefonunuzdaki casus yazılım nasıl temizlenir?

Cep telefonunuzda casus yazılım belirtileri nelerdir?

Bildiğiniz gibi, casus yazılımlar genellikle sizden gizlenir ve internet aktiviteleriniz, şifreleriniz, mesajlarınız veya aramalarınız hakkında bilgi toplar. Telefonunuzda manuel olarak tespit edilmeleri zor olabilir. Telefonunuza casus yazılım bulaşıp bulaşmadığını belirlemenize yardımcı olacak bazı kırmızı bayraklar vardır.

Telefon Isınıyor ve Pil Ömrü Azalıyor

Aşağıda, bir profesyonel tutmayı düşünmeniz için bazı nedenler sıralanmıştır. Motor her zaman çalışıyorTelefon, cihazınızı yavaşlatacaktır. Telefonunuz siz kullanmadığınız zamanlarda bile yavaş çalışıyorsa bunun sorumlusu casus uygulama olabilir. Casus takip uygulaması telefonunuzda arka planda çalışacak ve pilinizi daha hızlı tüketecektir. Bu bilgiyi pilinizin hızlı tükenmesinin nedenlerini belirlemek için kullanabilirsiniz.

Aşırı veri kullanımı

Telefonunuzdaki Casus Yazılım Cihaz daha sonra bu bilgileri sizi takip etmek isteyen kişiye gönderir. İnternet paketleri normalden daha sık kullanılacaktır. Genel veri kullanımında bir artış olup olmadığına bakın.

Arka Plan Gürültüleri

Casus uygulamalar konuşmaları, mesajları ve çok daha fazlasını kaydedebilir. Casus uygulamalar siz telefonda konuşurken arka planda garip sesler veya gürültüler çıkarabilir.

Şifrelenmiş mesajlar

Konumunuzu takip edencasus yazılım uygulamaları size anlaşılmaz kodlar içeren SMS mesajları gönderebilir. Mesajlarınıza bir göz atın.

Bilinmeyen Uygulamalar

Aniden beliren bir uygulama izini görmezden gelmeyin. Bazı casus yazılımlar sizin izniniz olmadan indirilir ve yüklenir. Casus yazılımlar cep telefonlarına masa üzerinde bırakılsalar bile yüklenir.

Kendinizi Casus Yazılımlardan Nasıl Korursunuz?

  • # Yalnızca resmi web sitelerinden gelen bağlantıları açın. SMS, Whatsapp Messenger, Skype gibi sosyal medya aracılığıyla gönderilen bağlantılara tıklamayın veListe uzayıp gidiyor.

#Yüksek

  • kaliteli antivirüs yazılımı (En iyi ücretsiz anti-virüs programları)
  • #Profesyonel casus yazılım önleme koruması

yükleyin

  • . En İyi Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Yazılımı
  • # Antivirüs yazılımınızı güncel tutmanız önemlidir.
  • # Günlük taramalar önerilir.
  • # E-posta bağlantılarına ve eklerine yalnızca güvenli olduklarından eminseniz tıklayın.
  • #

Outlook

  • ‘un görüntü önizlemelerini

devre dışı bırakın.

  • # Bir donanım güvenlik duvarı kullanın.
  • # Kendinizi dns ile çevrimiçi erişimin tehlikelerinden koruyun

.

SSS

Telefonum izleniyor mu?

İzlenip izlenmediğinizi veya telefonunuzda casus yazılım olup olmadığını belirlemek çok zor olabilir. Bu, bir uygulama veya profesyonel yardım kullanılarak yapılabilir.

Casus programların çalışmasını nasıl engelleyebilirim?

Casus programların telefonunuza yüklenmesini önlemek için bir dizi güvenlik önlemi almalısınız. Makalemiz tüm güvenlik önlemlerini içermektedir.