Aşağıda,şansınızı artırmanın en etkili yollarının bir listesibulunmaktadır. w,u,ı,ş,r,d,f,esc, Q,e,t,y,i,o,p,a,S,g,h,c Tuşları Klavyedeki bazı tuşlarda sorun yaşıyorsanız, bu sorunu çözmek için düzeltebileceğiniz bazı şeyler vardır.

Masaüstü bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarımdaki klavye tuşları çalışmıyorsa (örneğin, w,u,ı,ş,r,d,f,esc, Q,e,t,y,i,o,p,a,S,g,h,c ve klavyenizin diğer tuşları), hemen klavyede bir sorun olduğunu, klavyenizin bozulduğunu ve değiştirmeniz gerektiğini düşünmeyin.

Basıldığında, bazı klavye tuşları (işlev tuşları değil) istenen eylemleri gerçekleştirmez. Başlamadan önce Klavye sorunlarınızı gidermeBelirli işlevleri kontrol etmelisiniz. Bu özellikleri kontrol ettiğinizde bilgisayarınızın klavyesinin ayarlarının yanlış olması nedeniyle çalışmadığını anlayabilirsiniz.

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda meydana gelen en yaygın klavye sorunlarından bazılarına bakacağız. Klavye bazı tuşlarda çalışmıyor Ya da soruna çözüm önereceğiz. Klavye bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor.

Klavyemdeki bazı tuşlar çalışmıyorsa ne yapabilirim?

Bir sorunu çözmek istiyorsanız, ozamanKlavyedeki bazıtuşlar çalışmıyor Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

 • Klavye bağlantısını kontrol edin.
 • Klavye sürücüsünü güncelleyin.
 • Klavye yapılandırmasını kontrol edebilirsiniz.
 • Klavye yapışkan tuşlarla kaplanabilir.
 • Klavye sıvı temasını önlemek için kullanılabilir.
 • Klavye becerilerinizi test edin
 • Son olarak, klavye bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Klavye düzgün takılmış mı✔️

Klavyenin bilgisayarınıza doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin. Bilgisayarınızın soketi tam olarak oturmadığında klavyenizin çalışmadığını fark edebilirsiniz.

Soketler yuvalarında kaydığı veya büküldüğü için düzgün çalışmayan klavyeler veya çalışmayan tuşlar görmek yaygındır.

Klavyenizi bilgisayara bağlamak için USB kullanıyorsanız başka bir USB bağlantısı üzerinden takmayı deneyin. Düzgün çalışması mümkün olabilir.

Dizüstü bilgisayarlarda, soket doğru şekilde oturmazsa bazı tuşların çalışmaması mümkündür. Nasıl yapılacağını biliyorsanız önce klavyenizi kontrol edebilirsiniz.

Klavye sürücüleri correctly✔️ adresinden yüklenir

Sorunu çözmek için ikinci öneriKlavyeçalışmıyor mu? Klavye sürücüsünü güncelleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ne yapmalısınız?

  • Denetim Masası

‘na girin

  • Windows Daha iyi bir alternatif çubuk arayın
  • Buraya tıklayın Cihaz Yöneticisi Hakkımızda daha fazla bilgi edinin
 • Klavyenizi bulun ve farenizle sağ tıklayın. Sürücüyü Güncelle komutunu verin.

Klavye sürücüsü güncellenecektir.

Bu işe yaramazsa, klavyenizde Ctrl ve Shift gibi herhangi bir tuşun sıkışıp sıkışmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer sıkışmışlarsa, ellerinizle kaldırarak düzeltebilirsiniz.

Klavye yapılandırması doğru mü✔️

Klavyedeki bazı tuşlar çalışmıyor Sorunu çözmek için üçüncü önerim olarak klavye dilini kontrol edin.

  • Denetim Masası ‘na girin Windows Daha iyi bir alternatif çubuk arayın.
  • Dilinizi seçin.

Klavyeye

  • F tuşu ekleyin
  • Yeni bir giriş yöntemi

.

Kesinlikle değiştireceksiniz Q tuşunu F klavye olarak değiştirin Artık tuşlarınızı tekrar kullanabilirsiniz.

Mı✔️ adresindeki yapışkan tuşlar

Yapışkan tuşlar, etkinleştirdiğiniz takdirde klavyenizdeki belirli tuşları devre dışı bırakabilen bir özelliktir. Bu seçeneği devre dışı bırakmak, cihazınızı orijinal durumuna döndürmenize yardımcı olabilir.

Yapışkantuşları devre dışı bırakmak için;

  • Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Erişim Kolaylığı Merkezi > Yapışkan Tuşları Ayarla Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Aşağıdakiler bizimle iletişime

  • geçmenin

bazı yollarıdır
Mali durumunuzu iyileştirmenin bir yolunu arıyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok

  • Yapışkan Tuşları Etkinleştir

  • yazan kutudaki onay işaretini kaldırabilirsiniz

.

Yapışkan tuşlar hakkında bilgi Bu makalede daha fazlasını öğrenin.

Klavye üzerinde sıvı teması mı✔️

Klavye bazı tuşlarda çalışmıyor Yukarıda listelenen yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa, en olası neden klavyenizin sıvıdan zarar görmüş olmasıdır. Klavyeler sıvı temasından etkilenir. Sıvı ile temas arızalara neden olabilir çünkü tuşlar elektrik membranları ile bağlıdır.

Klavyenizin ilk başta çalıştığını ancak daha sonra çalışmayı durdurduğunu fark edebilirsiniz. Klavyeyi sökmeniz ve her bir tuşu ayrı ayrı temizlemeniz gerekecektir.

SıvıdökülmesiGaranti Kapsamında DeğildirSadece bir servis için ödeme yaparak veya bir USB klavye kullanarak onarılabilir.

Klavyenizin bakımı nasıl yapılır👍

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: çalışmayantuşlarKlavyeBaşlamak için tüm tuşları çıkarın. Alt tabanlarda kir ve diğer maddelerin bulunmadığındanemin olun.

Tuşların çıkarılıp çıkarılmadığını görmek için dizüstü bilgisayar modelinizi çevrimiçi olarak arayabilirsiniz. Bazı dizüstü bilgisayar modelleri, altına ulaşılabilmesi için tuşları yavaşça çıkarmanıza izin verir. Bazı dizüstü bilgisayarların çıkarılabilir tuşları yoktur.

Tuşlar çıkarılabilir, ancak yine de kolayca kırılabilen küçük plastik parçalarla tutturulmuşlardır. Klavyenize zarar vermekten kaçınmak istiyorsanız, çok kirli olmadığı sürece tuşları çıkarmaktan kaçının.

Tuşları küçük bir tornavida ile nazikçe çıkarın. Aletin ucu tuşun altına sokulmalı ve hafifçe yukarı doğru kaldırılmalıdır. Tuş kolayca çıkmalıdır. Anahtar kolayca çıkmalıdır. Çıkmazsa, zorlamayın. Aksi takdirde klavyenize geri dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz.

Sabunlu suda bir süre kaldıktan sonra tuşları çıkarın ve tamamen kurumalarını bekleyin. Klavyenizin geri kalanını temizledikten sonra tamamen kurumasını bekleyin.

Bu yöntem, mekanik bir sorun yoksa klavyenizi orijinal durumuna geri getirecektir.

Klavye sınavı nasıl geçilir❓

EğeristersenizKlavyenizitest edinPassMark KeyboardTest’i kullanabilirsiniz. PassMark KeyboardTest Tuşlarınızı hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan bir klavye test yazılımıdır.

Bu program hem klavyenizin LED’lerini hem de tuşların işlevini kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca klavyenizin ne kadar hızlı tuş vuruşu yapabildiğini ve ürettiği tarama kodunu da ölçebilirsiniz.

PassMark KeyboardTest Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Klavye bazı tuşlarda çalışmıyor Ayrıca Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Bu makale şimdi tamamlandı.

Bir sorunu çözmenin en iyi yolu nedir? Yerine sayı yazma ile ilgili sorunlarDizüstüveya masaüstü bilgisayarınızın klavyesinde, gerekli tüm bilgileri bulacaksınız Bu makalede daha fazlasını öğrenin.

Klavye çalışmıyor sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz. Yorumlarınıza anında yanıt vererek düşüncelerinizi duymayı bekliyoruz. Klavye çalışmıyor mu ?

Sorular ve Cevaplar

Klavye tuşları neden çalışmıyor?

Masaüstü bilgisayarınızın veya dizüstü bilgisayarınızın klavye tuşları basmıyorsa (örneğin, w,u,ı,ş,r,d,f,esc, Q,e,t,y,i,o,p,a,S,g,h,c ve klavyenizin diğer tuşları), hemen klavyede bir sorun olduğunu, klavyenizin bozulduğunu ve değiştirmeniz gerektiğini düşünmeyin.

Klavye nasıl çıkarılır?

Küçük bir aletle klavye tuşunu yavaşça çıkarın. Klavye tuşunun altından geçmek için aletinizin ucunu kullanın. Hafifçe yukarı kaldırın. Tuş kolayca çıkmalıdır.

Klavye tuşlarının düzgün çalıştığını nasıl kontrol edebilirim?

PassMark KeyboardTest yazılımını kullanarak klavyenizi test edebilirsiniz. PassMark KeyboardTest, klavyenizi hızlı bir şekilde test etmenizi sağlar.

Klavye tuşlarını temizlemenin en iyi yolu nedir?

Sabunlu suda bir süre beklettikten sonra tuşları çıkarın ve kurumalarını bekleyin.