Bazen kilit ekranınızda kullandığınız deseni, PIN kodunu veya parolayı unuturuz. Bu makale size nasıl yapılacağını anlatacak. Telefonunuzdaki desen kilidini kırın Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz lütfen bu makaleyi okuyun. Ekran desen kilidini unuttunuz Google hesabınızla dosyayı açamıyorsunuz.

Android cihazlarda ana ekranı kilitlemenin birkaç yolu vardır. Bir desen oluşturabilir veya bir PIN girebilirsiniz.

Android cihazlar kilit desenini giriş güvenliği olarak kullanır. Kilit deseni, 9 noktayı birleştirerek kendi güvenlik sisteminizi oluşturmanıza olanak tanır. İyi görünümü ve bir şifreleme olarak kırılamaması kullanıcıları cezbeder ve çoğu kilit desenini kullanır.

Android kilit ekranı için deseninizi, şifrenizi veya pin kodunuzu kaybederseniz, onu kurtarabilirsiniz.

Telefon Desen kilidini kırma

Farklı yöntemler mevcuttur ÇatlakAndroidekran şifresi basitçe telefon desen kilididirTelefonunuzabağlı olarak farklılıklar olabilir.

Cihazı fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın

Bu yöntem yüksek şarj seviyesine sahip bir telefon gerektirir.

 • Ana ekran düğmesini, ses kısma düğmesini ve güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Ardından“Fabrika Ayarlarına Sıfırla/Verileri Sil“i seçin. Menüdeki “ses ayarı” düğmesine basılarak ses seviyesi ayarlanabilir.
 • Güç tuşuna basarak cihazınızı doğrulayın.

Android telefonunuz şifre veya desen olmadan başlayacaktır. Lütfen bu yöntemin kişisel verilerinizi silebileceğini unutmayın.

Android Cihaz Yöneticisini Kullanma

Kurtarma işlemi için Android Cihaz Yöneticisi Aracını kullanacaksınız. Bu araç, kilit kodunu sıfırlamanıza ve bir harita kullanarak telefonunuzun yerini belirlemenize olanak tanır. Ayrıca verileri kilitleyebilir, çaldırabilir ve silebilirsiniz.

 • İlk olarak, Android Cihaz Yöneticisini açın Siteye erişmek için bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Google hesabınızda oturum açmanız istenecektir.
 • Hakkında daha fazla bilgi edinmek içintıklayınKilit simgesinde Daha sonra yeni bir şifre oluşturmanız istenecektir.

Artık yeni bir şifre veya PIN kullanıyor olacaksınız. Telefonunuz kapalı olsa bile kilit kodunu değiştirebilirsiniz.

 • Telefonunuzun kilidini açtıktan sonra, Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: > Ekranı kilitle ve güvenlik > Ekran kilidi türü. Yeni şifrenizi buraya girin. Daha sonra istediğiniz kodu ayarlayabilirsiniz.

Cep Telefonumu Bul’u kullanma

Samsung, Android Cihaz Yöneticisi benzeri bir hizmet sunmaktadır.

 • Eğer bir Samsung kullanıcısıysanız, bu bağlantıyı takipedinSamsung hesabınızı kullanarak oturum açın.
 • Buraya Tıklayın Ekranımı Kilitle Sol bölmedeki düğmeye tıklayarak yeni bir giriş girin. PIN Ardından alttaki Kilit simgesine tıklayın.

Deseni Unuttum Seçeneği

Sizden “pin veya desen şifrenizi belirtilen sayıda denedikten sonra30 saniye beklemeniz” istenecektir.“Deseni unuttum” veya“Pin’i hatırla” seçeneğine dokunursanız, bu uyarı göründüktensonra, cep telefonunuzda daha önce tanımladığınız e-posta ve Şifre kutuları görünecektir.

Daha önce tanımladığınız bilgiler bir desen şifresi veya pin kodu oluşturmak için kullanılabilir.

Bilgisayara bağlayarak telefondaki desen şifresini kırma

Bu yöntemi yalnızca Android ayarlarınızda USB hata ayıklamayı önceden etkinleştirdiyseniz kullanabilirsiniz. Android telefonunuzun tamamen şarj olduğundan emin olun.

 • USB kablonuzu bilgisayara bağlayın.
 • Daha sonra bilgisayarınızda Komut istemini açabileceksiniz.
 • Yeni pencerede şifrenizi girin. "adb shell rm /data/system/gesture.key" Klavyenizdeki kodu girin.
 • USB kablosunu telefonunuzdan çıkarın ve yeniden başlatın.

Pin veya desen şifreniz kırılmış olacaktır.

İşte sizin için en iyi web sitelerinden bir derleme. En iyi müzik duvar kağıtlarıMüzikseverler için. Bilgisayarınız veya telefonunuz için bu yüksek çözünürlüklü duvar kağıtlarından herhangi birini indirin.