Telefonu yere düşürdüm, ses yok, görüntü yok, ne yaparsınız? Genellikle, telefonunuzun ekranı bir çarpma veya düşürme sonrasında hasar görür. Bu hasar çatlama ve kırılma şeklinde olur.

Ekranlar, daha önce de belirttiğimiz gibi telefonların en hassas bileşenleri arasındadır. Bir telefonun ekranında meydana gelen arızalar genellikle bir darbe veya düşme sonucu oluşur. Ekranın çatlaması veya kırılması bir darbeden sonra meydana gelir.

Ekran hasar görmüştür. Telefon açılıyor ancak ekran görünmüyor. Ekran yok ama dokunmatik işlev çalışıyor.

Telefon hala çalıyor ancak görüntü yok.

Telefon ekranını üç parça oluşturur. 1 Ön Cam 2 Dokunmatik alan 3 LCD/LED panel.

Telefon düşürüldüğünde, ilk olarak ön camın kırılması yaygındır. Ancak hasar sadece değiştirilerek çözülebilecek bir şey değildir. Dokunmatik yüzeyin hassasiyetini artırmak içinÖn cam ve dokunmatik panel üreticiler tarafından entegre edilmiştir, böylece cam bir darbe nedeniyle kırıldığında veya çatladığında ekran görüntüyü göstermeyecektir.

Ön camda herhangi bir çatlak olmasa bile iç ekran kırılabilir. Ekran neden kırılır? Telefon Hala Çalışıyor Aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin yollarından bazılarıdır. Akıllı telefonunuzdaki kırık ön camın nedeni dokunmatik paneldir.

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Ön camın kullanılması gerekli değildirTouchArea ile değiştirilmelidir.

Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz:LCD/LED panel Cam ayrı olarak veya ekranın geri kalanıyla birlikte kırılabilir.

Lekeler, boya akması veya hatta görüntü olmaması durumunda LCD’nin kırılması muhtemeldir. Bu durumda maliyetler değişecektir.

Bazı durumlarda telefonun ekranı donabilir ya da kilitlenebilir. Bu gibi durumlarda batarya tamamen şarj olana kadar beklemelisiniz.

Ayrıca, yapabiliyorsanız cihazı yeniden başlatmak iyi bir fikirdir. Yeniden başlattıktan ve bataryayı boşalttıktan sonra telefon ekranı boşsa, yeni bir ekrana ihtiyaç vardır.

Diyerek makaleyi özetleyebilirsiniz: Sonuç olarak, telefonDüşme Cihaz yere itilirse ekranın bazı bölümlerindeki görüntü tamamen kaybolabilir ve bazı veya tüm dokunmatik alanlar çalışmaz hale gelebilir.

Bu sorunların tek bir çözümü vardır. Ekranınızı değiştirin.

Yedek telefon ekranı fiyatları Telefonunuzun modeline ve markasına bağlı olarak farklı seçenekler vardır. Telefonunuz garanti kapsamındaysa, mutlaka saygın bir tamir atölyesine götürmelisiniz.

Telefonekranı değişimiiçin yetkili bir servis kullanırsanız, süreç daha verimli olacak ve herhangi bir sorun olduğunda yanınızda duracak biri olacaktır.

Yedek telefon ekranı fiyatları

Aşağıda iPhone ve Samsung ekranlarının fiyatlarını bulabilirsiniz.

Samsung ekran değişimi fiyatları

iPhone ekran değişimi fiyatları

Telefonun ekranı değiştirilirse ve içerik silinirse ne olur?

Bu doğru değil. Defalarca değiştirmeme rağmen iPhone ekranı ya da Samsung telefon sıfırlanmadı.

Yine de teknik servis hizmeti sunan bazı firmalar sizin sorumluluğunuzu azaltmak için kendilerine gönderdiğiniz telefona doğrudan format atıyorlar. Bunu mutlaka kontrol edin. Her ihtimale karşı telefonunuzun yedeğinialın

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Telefon öldü, ses ve görüntüyokBu makalenin sonuna geldikNeyapmalı.

Android veya IOS’unuz kasmaya başladıysa telefonunuzu tamir etmenin zamanı geldi. Sistem kararsızlığı yaşıyorsanız, özellikle arama ekranınız takılıyorsa ve uygulamalarınız yavaş çalışıyorsa, bir onarım düşünmelisiniz. Ancak, bilmeniz gerekenler Ne yapmalıyım? Telefonu formatlamadan önce Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Telefonu biçimlendirdiğinizde ne olur?