Telefonu yere düşürdüm, ses yok, görüntü yok, ne yaparsınız? Bir çarpma veya düşürme sonrasında ilk olarak ekran zarar görür. Hasar çatlaklar ve kırılmalar olarak ortaya çıkar.

Ekranlar, daha önce de belirttiğimiz gibi telefonların en hassas bileşenleri arasındadır. Bir darbe ya da basit bir düşme sonrasında telefonun ekranının zarar görme olasılığı yüksektir. Bir darbe sonrasında ekranda çatlama veya kırılma meydana gelir.

Ekran hasar görmüştür. Telefon çalışıyor ancak ekran boş. Dokunmatik ekran çalışıyor ancak ekran yok.

Telefon hala çalıyor ancak görüntü yok.

Telefon ekranı üç parçadan oluşur. 1 Ön Cam 2 Dokunmatik alan 3 LCD/LED panel.

Telefon düştüğünde, genellikle ilk olarak ön cam kırılır. Ancak sorun sadece camın değiştirilmesi ile çözülmez. Hassasiyeti artırmak için daha kalın bir cam kullanmak gerekir. Dokunmatik yüzeyÜreticilerön panel ve Dokunmatik Paneli entegre olarak üretirler, böylece ön kısım darbe nedeniyle çatladığında veya kırıldığında ekran görüntü vermez.

Ön camda çatlak olmasa bile iç ekran kırılmış olabilir. Ekran kırılmıştır. Telefon Çalışmıyorken bile, Aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin yollarından bazılarıdır. Telefonunuzun dokunmatik ekranı hasar görmüşse, ön camın çatlamış olması muhtemeldir.

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Ön cam, arabaya iyi bir alternatiftir. Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Dokunmatik Alan ile değiştirilebilir.

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:LCD/LED panel Cam ayrı olarak veya ekranın geri kalanıyla birlikte kırılabilir.

Ekranda lekeler veya boya akması varsa (veya görüntü yoksa), LCD’nin de hasar görmüş olması muhtemeldir. Bu durumda maliyetler değişecektir.

Ancak bazı durumlarda ekran donmuş veya kilitli de kalabilir. Cihaz tamamen şarj olana kadar bekleyin.

Mümkünse cihazı yeniden başlatmayı deneyin. Telefonu yeniden başlattıktan ve şarjını boşalttıktan sonra ekran boşsa, yeni bir ekrana ihtiyaç vardır.

Diyerek makaleyi özetleyebilirsiniz: Sonuç olarak, telefonEkran tepkisizleşebilir, bazı dokunmatik alanlar veya tüm ekran çalışmaz hale gelebilir. Mürekkep dağılması gibi renkler de ortaya çıkabilir.

Bu sorunların tek bir çözümü vardır. Ekranınızı değiştirin.

Telefonlar için yedek ekranların fiyatı Fiyat, telefonun modeline ve üreticisine bağlı olarak değişecektir. Telefonunuz garanti kapsamındaysa mutlaka yetkili bir yere götürmelisiniz.

Arızalı bir cihazla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.Telefonunuzdakiekranın değiştirilmesiişini yetkili bir servis sağlayıcıya yaptırdığınızda daha sorunsuz bir süreç elde edersiniz ve sorun durumunda size destek olacak birini bulabilirsiniz.

Telefonlar için yedek ekranların fiyatı

Aşağıda iPhone ve Samsung ekranlarının fiyatlarını bulabilirsiniz.

Samsung ekran değişimi fiyatları

iPhone ekran değişimi fiyatları

Telefonumun ekranı değiştirilirse ne olur?

Bu doğru değil. IPhone ekranını veya Samsung telefonu defalarca değiştirmeme rağmen sıfırlanmadı.

Bazı şirketler, sorumluluğunuzu azaltmaya yardımcı olmak için aldıkları telefonlara format atan teknik servisler sunmaktadır. Bu yüzden telefonunuza format atıldığından emin olmalısınız. Her ihtimale karşı telefonunuzu yedekleyin

Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Telefon öldü ve ses veya görüntü yokMakale şimdi tamamlandıNeyapmalı.

Android veya IOS işletim sisteminiz kasmaya başladıysa telefonunuzu tamir etme zamanı gelmiştir. Sistem kararsızlığı yaşıyorsanız, özellikle arama ekranınız takılıyorsa ve uygulamalarınız yavaş çalışıyorsa, bir onarım düşünmelisiniz. Ancak, Ne yapmam gerektiğini bilmeniz gerekir? Telefonu formatlamadan önce aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Telefonu biçimlendirdiğinizde ne olur?