FaceTime sorunları bir iPhone veya sıfırlanmış bir aygıt ayarlanırken ortaya çıkabilir. IMessage etkinleştirmesi beklenirken hata oluştu. Şimdi iMessage etkinleştirilmiyor sorununun nasıl çözüleceğini açıklayacağız.

Aplle tarafından 2010 yılında başlatılan bir uygulama olan FaceTime, iPhone ve iPad’lerde görüntülü arama yapılmasına olanak tanır. FaceTime kullanırken ortaya çıkabilecek bazı sorunlar vardır.

FaceTime veya iMessage etkinleştirilirken; Etkinleştirme bekleniyor, Etkinleştirme hatası, Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu, Oturum açma başarısız. Ağınızı kontrol edin. Ağ bağlantınızı kontrol edin. Etkinleştirmebekleniyor” gibi ifadeler gördüğünüzde kafanızın karışmaması elde değil.

iMessage Hatası: Etkinleştirme için bekleniyor çözümü

1 Ayarlar > Mesajlar bölümüne gidin ve iMessage’ı kapatın.

2 Ayarlar > FaceTime bölümüne gidin ve FaceTime’ı kapatın.

3 Cihazınızı yeniden başlatın

4 iMessages ve FaceTime’ı tekrar açın.

iMessage hemen etkinleştirilir. Apple, etkinleştirme işleminin bazen 24 saat sürebileceği konusunda uyarır. Eğer 24 saat beklediyseniz ve hala iMessage’ın etkinleştirilmesi bekleniyor uyarısını alıyorsanız, yapılacak bir sonraki en iyi şey ağ yapılandırmanızı sıfırlamaktır.

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla bölümüne gidin. Bu, Wi-Fi şifreleri dışında cihazınızdaki hiçbir veriyi silmeyecektir.

Ortaya çıkabilecek sorunların nedenlerinden biri de frenleme sisteminizle ilgili bir sorundur.iMessage aktivasyonu başarısız olan Apple sistemlerinde geçici sorunlar olabilir. Bu, kontrol edebileceğiniz bir şeydir Apple Sistem Durumu

sayfa. Apple’ın geçici olarak kullanılamayan hizmetleri bu sayfadaki hizmetler listesinde bulunabilir.