Google Play Store, çocukların erişimini kısıtlayan bir ebeveyn denetimi ile birlikte gelir. Bu makalede, Play Store Ebeveyn denetimlerini nasıl açabileceğinizi ve Play Store Ebeveyn denetimlerini nasıl kaldırabileceğinizi açıklayacağız.

Çocuklar Google Play’i kullanırken uygunsuz içeriklere erişebilir. Hesabınızı filtreleyerek bu durum engellenebilir. Özellikle küçük çocukların ebeveyniyseniz bunu yapmalısınız.

Çocuğunuz telefonunuzu kullanırken ve Google Play kartınızı ayarladığınızda önlem almalısınız. Farkında olmadan ücretli uygulamalar satın almak, kredi ekstreniz karşısında şok olmanıza neden olabilir.

Ebeveyn denetimlerini ayarlayarak Google Play’den indirebileceğiniz veya satın alabileceğiniz içeriği sınırlayabilirsiniz.

Play Store’da ebeveyn denetimlerini açın

  • Ebeveyn kontrolünü etkinleştirmek istediğiniz cihazda Play Store Uygulamasını açın.
  • Menü > Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğesine dokunun : > Ebeveyn KontrolleriSolüst köşede, Ebeveyn kontrolü öğesini seçinAçık konumlandırın.
  • Bir pin oluşturun. Bu, PIN kodunuzu bilmeyen kişilerin ebeveyn kontrolü ayarlarını değiştirmesini engelleyecektir. Çocuğunuzun telefonu için ebeveyn kontrollerini ayarlarken, bilmedikleri bir PIN seçin.
  • Filtrelemek istediğiniz içerik türünü seçin.
  • Erişimi nasıl filtrelemek veya kısıtlamak istediğinizi seçin. Hepsi bu kadar!

PEG Seviyeleri yaş kategorilerine ayrılmıştır. Avrupa İnteraktif Yazılım Federasyonu’nun (ISFE) yaş derecelendirme sistemine PEGI veya Pan-Avrupa Oyun Bilgisi adı verilir.

Her sayıya sayısal bir kod eşlik eder PEG Seviye Yaş grupları olarak da bilinir. Kendi PEG ‘inizi seçebilirsiniz Seviyeyi çocuğunuzun yaş grubuna göre ayarlayabilirsiniz. PEGI hakkında detaylı bilgi Makalemizi burada bulabilirsiniz.

Ne yapabiliriz? Telefondan ebeveyn kilidi nasıl kaldırılır, Ebeveyn kontrolleri nasıl kaldırılır?

Play Store Ebeveyn kontrolü kaldırma

  • Play Store ‘u açın Cihazınızdaki uygulamayı kullanarak ebeveyn kontrolünü devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Menü > Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğesine dokunun : > Ebeveyn KontrolleriSolüst köşede, Ebeveyn kontrolü öğesini seçinKapalı Yerinde

Hepsi bu kadar!