Size Unroot (root kaldırma) işlemi anlatılacaktır. 3 Basit Yöntemle Kredi Alma İşlemi Cihaz için root erişimi gerekli değildir.

Telefonunuzu satmak veya onarım için garantiye göndermek istiyorsanız bunu yapmanız gerekir. Unroot.

Root cihazın garantisini ortadan kaldıran bir işlemdir.

Root Ro ot, Android işletim sistemini çalıştıran cihazların sistemsel kısıtlamaları kaldırarak tam yetkili olmasını sağlayan bir işlemdir. Daha önce kullanılamayan tüm ayrıntılı ayarlara erişmek için Android cihazınızı rootlayabilirsiniz. Paralı uygulamayı ücretsiz kullanabilirsinizyapabilirsiniz.

Root edilmiş bir cihazda Cihazınız root edildi mesajı görünecektir.

Telefonunuzu rootladığınızda üreticinin güvenlik özellikleri bozulur.

Root işlemi, işletim sisteminde yerleşik olarak bulunan belirli güvenlik özelliklerini devre dışı bırakır. Bu güvenlik özellikleri işletim sisteminizi bozulmaya veya açığa çıkmaya karşı korur.

Android’in rootlanması dahili kontrolleri azaltarak riski artırır.

İlgili İçerik Root nedir ve nasıl yapılır?

Root atmanın dezavantajları nelerdir?

Root atılmış bir telefonun en büyük dezavantajları şunlardır.

Root atılmış telefonun garantisi artık geçerli değildir

Android cihazınızın rootlanmasının bir takım dezavantajları olacaktır. Telefonun Garantisi. Cihazınızı rootlayarak zarar verirseniz, telefonunuzun üreticisi sorumlu olacaktır. Ücretsiz onarım hizmeti sunmuyoruz.

Uygulamalar telefonunuzun root’unu kaldırmak için kullanılabilir, ancak üreticiler telefonunuzun root’lu olup olmadığını tespit edebilirler.

Güncellemeler root edilmiş bir telefon tarafından alınmayacaktır

Bir Android telefonu root ederseniz, cihazı güncellemek zor olacaktır. Android cihazınızı rootlamak size kök dosyalara erişim sağlar. Bu, root uygulamalarını kullanarak değişiklik yaptıysanız güncellemelerin telefonunuzda düzgün çalışmayacağı anlamına gelir.

Telefonlar kalıcı hasara uğrayabilir

Root erişimi elde ederseniz, cihazınızın ayarlarında değişiklikler yapabilir, örneğin performansını artırabilirsiniz. Yetkisiz ayarları değiştirirseniz, telefonunuza kalıcı olarak zarar verebilir.

Telefonda performans sorunları oluşabilir

Root edilmiş bir telefonunuz varsa bazı performans sorunları olacaktır. Android kullanıcıları genellikle pil ömrünü artırmak ve performansı iyileştirmek için root atarlar. Birçok Android kullanıcısı performansı ve pil ömrünü artırmak için telefonlarını root’lar. root’u kaldırdıktan sonra.

Telefonlar virüslere karşı savunmasızdır

Telefonunuzu rootlayarak, güvenliği ciddi şekilde tehlikeye atabilecek bir dizi virüse açık hale getirirsiniz. Telefonunuza kötü amaçlı yazılım veya saldırıların bulaşması daha olasıdır. Android cihazınızı rootlamanın en önemli dezavantajlarından biri, virüsler tarafından saldırıya uğrama olasılığınızın daha yüksek olmasıdır.

Root Geri Alınabilir mi?

Tabletinize veya telefonunuza root attınız, ancak hala garanti kapsamında. Servis merkezine götürün. Root’lu bir telefonu veya tableti servis merkezine götürdüğünüzde, garanti dışı olarak işaretlenecektir. Android tablet ve telefonların garantisi de rootlandıktan sonra geçersizdir. Root‘a ihtiyacınız olacakBilmeniz gereken şey budur.

Bu işleme unrooting denir. Unroot.

Ayrıca buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kök nasıl kaldırılır?

Burada, bunu başarmak için kullanabileceğimiz çeşitli yöntemleri tartışacağım. Telefonun Kökünü 3 Basit Yöntemle Kaldırın, çok fazla çaba harcamadan aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

Telefonunuzdan 3 basit adımda root nasıl kaldırılır!

Android cihazın kökünü manuel olarak kaldırmak da mümkündür, ancak bu zor bir süreç olabilir.

Bunun yerine yapmanız gereken şey şu Telefonun Kökünü KaldırmaBir uygulama kullanarak cihazınızın kökünü kaldırabilirsiniz.

Birçok uygulama var. Unrooting uygulamaları Biz de bunların arasındayız; onlardan biriyiz.

 • SuperSu
 • KingRoot
 • Dosya Gezgini ES uygulamaları.

SuperSu ile Root kaldırma✔️

Birçok kullanıcının kullandığı SuperSU, root cihazlarını yönetmek için popüler olan bir araçtır. SuperSu, bir cihazın kökünü kaldırma yeteneği de dahil olmak üzere birçok özelliğe sahiptir. SuperSu uygulaması buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

SuperSu kök sökücü oldukça basittir.

 1. SuperSU Uygulaması: Açın
 2. Ayarlar sekmesini seçin.
 3. “Tam Unroot” seçeneğine ilerleyin ve üzerine tıklayın.

Ekranda görüntülenen talimatları izleyin ve ardından telefonun işleminin bitmesi için birkaç dakika bekleyin. Tüm adımları tamamladıktan sonra cihazı yeniden başlatın.

SuperSu ayrıca uygulamayı cihazdan kaldırır. Android Unroot İşlem tamamlandı.

Bunun dışında, Android Unroot uygulamalarınınnasıl kullanılacağına dair bazı örnekleri aşağıdabulabilirsiniz İşte yazımız.

KingRoot ile Köklendirme kaldırma✔️

KingRoot neredeyse tüm akıllı telefon markalarını rootlayabiliyor. Uygulama, kullanıcıların memnun kalmadıkları takdirde root özelliğini tersine çevirmelerine olanak tanıyor.

 1. KingRoot buraya tıklayarak indirin.
 2. Uygulamaya girmek için dişli düğmesine dokunun. Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:.
 3. KökYetkilendirme Ayarı > Kökİznini Kaldır öğesine dokunun.
 4. Onaylayın.
 5. Satın almak için en uygun zaman ne zamandır? Roor İznini Kaldır ma Ekranınızda bir mesaj görünür Kökü çıkarınAşağıdakiler kullanılabilir olacaktır.

RootESDosya Gezgini Dosya Yöneticisi kaldırma✔️

Root karmaşık görünebilir, ancak hepsi cihazınızdaki birkaç dosyadan ibarettir. Bu dosyalar kaldırıldığında, root gitmiş olacaktır.

Kök erişimi olan bir dosya yöneticisi kullanmanız gerekecektir. ES File Explorer uygulamasını kullanmanızı öneririz. Google Play Store’daki en popüler Android uygulamalarından biri olan ES File Explorer ücretsiz olarak kullanılabilir.

 • Uygulamalar web’e erişmek için kullanılabilir buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
 • Cihazınızın ana sürücüsünde “sistem “i bulun.
 • “bin” düğmesine dokunun.
 • Burada, “busybox”, “su” ve “from here “ı kaldırın.

Kişi mevcut değilse aşağıdaki adımlar atılmalıdır.

 • Sistem klasöründe “xbin “i seçin.
 • Dosyaları bulursanız, “busybox”, “su” ve diğer ilgili terimleri silin.
 • System klasöründe “App” seçeneğine tıklayın.
 • “superuser.apk” dosyasını kaldırın.

Cihazı tamamen yeniden başlatın. Unrooting gerçekleştirilebilen bir işlemdir...

Sistem Güncellemesi ile Root kaldırma✔️

Yeni bir sistem güncellemesi Android tablet ya da telefonunuzun root’unu kaldırmanıza olanak tanıyacak.

Tek dezavantajı, yeni Android sürümünü beklemeniz gerekecek olmasıdır. Mevcut bir Android sürümüne sahip olabilirsiniz. OTA Güncellemesi Unroot da bir seçenektir. Akılda tutulması gereken bazı şeyler var.

SuperSu’nun yanı sıra diğer root uygulamaları da cihazınızdan kaldırılmalıdır. Bu yöntem yalnızca Stock Recovery yüklü cihazlarda kullanılabilir.

Bu yöntemleri size önereceğiz. Unroot.

Yorumlarda bize deneyiminizi ve unroot ile ilgili yaşadığınız sorunları anlatabilirsiniz.

Kök Temizleme Sıkça Sorulan Sorular

Cihazınızın root edilmiş olması ne anlama gelir?

Android işletim sistemini çalıştıran bir cihazın rootlanması, tüm kısıtlamaların kaldırılması ve cihaza tam yetki verilmesi anlamına gelir. Bir cihazı rootlayarak ayrıntılı ayarlara erişim sağlayabilirsiniz. Cihazınız artık rootlanmış durumda.

Telefonu rootlamak ona zarar verebilir mi?

Kök işlemleri kök sistem dosyalarına müdahale ettiğinde. Harici saldırıların gerçekleşme olasılığı daha yüksektir. Güncellemeler düzgün alınamayabilir ve performans sorunları ortaya çıkabilir.

Root garantiyi geçersiz kılar mı?

Root atılmış bir telefon garanti kapsamında değildir. Tekrar root atarsanız, yetkili servisler bunu tespit edebilir ve onarım sırasında sorunlara neden olabilir.

Unroot nedir?

Unroot, bu işlemi geri alan işlemdir. Unroot işlemi cihazı root edilmemiş orijinal haline döndürür.