Bunun nasıl yapılacağını aşağıdaki makalede açıklayacağız. Android Telefon: Otomatik Yedekleme Resimleri Nasıl Silinir galerisini bu bölümde bulabilirsiniz.

Muhtemelen Android çalıştıran cihazların galerisinde görünen yedekleme klasörlerinden rahatsız oluyorsunuz. Bunun nedeni Facebook Google Fotoğraflar Google Plus gibi çeşitli sosyal medya profillerini senkronize etmenizdir.

Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan da okuyabilirsiniz. Senkronizasyon nedir?

Senkronizasyon, veri kaynakları arasındaki senkronizasyonu içerir. Bulut teknolojisi son yıllarda popüler bir terim haline geldi. Örneğin, posta kutunuzdaki e-postaları telefonunuzla senkronize edebilir ve sosyal ağlardaki resimlerinizi yedekleyebilirsiniz.

Hesabınızı telefonunuza bağladığınızda bu senkronizasyon otomatik olarak gerçekleşir. Senkronizasyon açık kaldığı sürece çektiğimiz her fotoğraf yedeklenecektir.

Ayrıca buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. nasılsilerizAşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin yollarından bazılarıdır. Otomatik Yedekleme DosyasıGaleride mi?

Android Telefonlarda otomatik yedekleme resimleri nasıl silinir?

Telefonunuzun Galerisinde görmek istemediğiniz Google Fotoğraflar, Google Plus ve Facebook Fotoğrafları Fotoğrafları sosyal medyadan kaldırın Aşağıdaki adımlar gereklidir.

Telefonunuzun Ayarlar menüsünden Uygulama Yöneticisi’ne tıklayın.

Sayfanın üst kısmında üç sekme bulunur. Çalışıyor| Çalışıyor | Tümü. Tümü seçeneğinin altında Galeri uygulamasına tıklayın.

Verileri Sil Düğmesine tıkladıktan sonra galeriye tekrar giriş yapın ve silinmemiş görüntülerin gittiğini göreceksiniz.

Telefonunuzun Ayarlarına giderek ve Hesaplar sekmesi altında Google hesabınızı bularak aynı sorunu tekrar yaşamaktan kaçınabilirsiniz. Google Plus, Google Fotoğraflar ve Google senkronizasyonu kutularının işaretini kaldırın.


Android telefonumdaki tüm verileri nasıl yedeklerim? Fotoğraflarımı, videolarımı, SMS’lerimi ve kişilerimi nasıl yedeklerim? Makalemizde daha fazlasını öğrenin.