iPhone Diğer Sistem Verileri Çok Fazla Depolama AlanıKullanıyor? Nasıl yapılacağını bilmek ister misiniz? Temizlemek mi?

Mobil cihaz kullanıcıları birçok depolama alanı sorunuyla karşı karşıyadır. Depolama alanı, mobil cihaz kullanıcıları için önemli bir sorundur.

Depolama alanını kontrol etmek, yüklediğiniz veya sildiğiniz uygulamaları yöneterek, cihazınızda depolanan videoları ve dosyaları koruyarak, bulut depolama hizmetlerini kullanarak ve diğer birçok yöntemle yapılabilir.

Diğer Sistem Verileri iPhone’unuzda çok fazla yer kaplayabilir.

Sistem Verileri bazen çok büyüyebilir ve üzerinde çok az kontrolünüz vardır.

IPhone Depolama Alanı nasıl kontrol edilir?

IPhone’unuzun uygulamalar ve veriler için ne kadar depolama alanı kullandığını görün:

 • Ayarlar> Genel > iPhone Saklama Alanı bölümüne gitmek için buraya tıklayın.

En üstte iPhone’unuzun ne kadar alana sahip olduğunu ve hangi verileri içerdiğini gösteren bir grafik bulacaksınız. Uygulamaların listesi ve alan gereksinimleri aşağıdadır.

Verileriniz Medya, Uygulamalar ve Fotoğraflar olarak kategorize edilecektir.

Alan taraması ve analizi biraz zaman aldığından, iPhone’unuzun grafiği görüntülemesi birkaç dakika sürebilir. Grafik göründükten sonra stabilize olması için birkaç saniye beklemeniz gerekir. Telefonunuz analizini tamamlarken uygulama listesi ve depolama alanı boyutu değişmiş olabilir.

IPhone Diğer Depolama Alanı nedir?

Tüm ayar tercihleriniz, önbellekleriniz (caches), kayıtlı mesajlarınız, sesli notlarınız vb. iPhone ve iPad’inizin “Diğer Kategorisi “nde saklanır.

Aygıtınızdaki içerikler uygulamalar, fotoğraflar ve medya olarak kategorize edilebilir. Diğer kategorileri arasında iCloud Drive (iCloud Drive), Apple Books, Mesajlar, Apple Books, iCloud, Sistem, iCloud, iCloud, Sistem ve Diğerleri yer alır.

Diğer kategorisi, mobil cihazlarda Siri sesleri ve yazı tipleri gibi silinemeyen öğelerin yanı sıra silinemeyen önbellekleri ve günlükleri, Spotlight Dizini ve Anahtar Zinciri ile CloudKit Veritabanı gibi sistem verilerini içerir.

Görmek yaygındıriPhoneDiğer Sistem Verileri20GB’ınüzerindeyse, kontrolden çıkmış demektir.

IPhone’un iPhone dışındaki depolama alanı nedir?

iPhone Diğer Sistem Verileri Bu klasör çoğunlukla Safari ve iOS tarafından oluşturulan sistem ve önbellek dosyalarıyla doludur.

Diğer Depolama Alanı Kategorileri Çeşitli kategorisi, ana kategorilere uymayan öğeleri içerir.

Sistem Verimi Neden Bu Kadar Yüksek?“İşte alanın çoğunu kaplayan şey”

 • Dosya sistemi iOS’ta kullanılan ancak belirli bir uygulamaya ait olmayan öğeler. Örnek olarak, yeni Siri yazı tipleri veya sesleri bu kategoriye girer çünkü uygulamalar veya işletim sistemleri için tasarlanmamışlardır.
 • GeçiciDosyalar Geçici Veriler iPhone Sistem Verileri’nde depolanabilir. Daha sonra iOS artık ihtiyaç duymadığında silinecektir.
 • Önbellekler ve günlükler web sitesinde saklanır. Web sitesi oturumları, URL otomatik doldurma ve daha hızlı gezinme için önceden yüklenmiş siteler bunlara dahildir.
 • Medya akışı önbellekleri . iOS, sorunsuz oynatmayı garanti etmek için en çok izlediğiniz medya için önbellek depolar. Bu, büyük miktarda depolama alanı tüketir.

IPhone’un diğer sistem verilerini nasıl silerim?

IPhone’un sistem depolama alanı tamamen silinemez. iPhone Diğer Sistem Verileri Yerden tasarruf etmenin tek yolu sistem dosyalarının sayısını azaltmaktır.

Hesabınızı birkaç şekilde silebilirsiniziPhone Diğer SistemVerileri. IPhone’daki “Diğer verileri” manuel olarak, araçları veya diğer yöntemleri kullanarak silebilirsiniz.

 • Safari önbelleğini temizleyin
 • E-postanızı silin
 • Sesli notları silme
 • Kullanmadığınız uygulamaları silin
 • Daha az video ve müzik uygulaması kullanın
 • Uygulama önbelleklerini kaldırma

Safari önbelleğini temizleme

Depolama alanınızın çoğunu kaplayan veri Safari Tarayıcı önbelleğidir. Tarayıcı önbelleğini temizlemek çok kolaydır, ancak düzenli olarak temizlenmezse hızla çok fazla alan doldurabilir.

E-postalarınızı silin

Öğeleri başka bir konumda saklayarak da yerden tasarruf edebilirsiniz.iPhone Diğer Sistem VerileriBunue-postanızı temizleyerek yapabilirsiniz. Çok sayıda e-postanız varsa bu bir sorun olabilir.

Büyük ekleri olan e-postaları silmelisiniz. E-postanın kendi önbelleği vardır. Bu önbelleği kaldırmak kolay değildir. Ancak, e-posta hesabınızı kaldırıp yeniden eklerseniz, önbellek kaldırılacaktır.

Sesli notları silme

Çok sayıda sesli notunuz varsa, telefonunuzdaki alanın çoğunu kaplayabilirler. Sesli Notlar uygulamasını başlatın ve istenmeyen notları sola kaydırın. Ardından “Sil “e dokunun.

Kullanmadığınız uygulamaları silin

Artık kullanmadığınız uygulamaları silerek de yer açabilirsiniz. Bu aynı zamanda uygulamalar tarafından kullanılan önbelleği de temizleyecektir.

Daha az video ve müzik uygulaması kullanın

En büyük suçlularinPhone Diğer Sistem VerileriVideove müzik akışı kontrolden çıktı. ITunes’dan, TV uygulamasından veya Müzik uygulamasından video ve müzik indirmek Medya olarak sınıflandırılır. Akışlar Sistem Verisi olarak sınıflandırılır çünkü sorunsuz oynatma için önbellek kullanırlar.

Tükettiğiniz akış miktarını azaltın veya kısa bir ara verin.

Uygulama önbelleklerini kaldırın

IPhone’unuzdaki uygulama önbelleklerini temizlemeyi deneyin.

Önbelleğini temizlemek için bir uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek en iyisidir. Spotify’ı silebilir ve ardından tüm geçici müzik akışlarını kaldırmak için uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Bunun dezavantajı, indirdiğiniz tüm müziğin silinecek olmasıdır.

İstenmeyen öğeleri kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. iPhone: Diğer Sistem Verileri.

IPhone sistem verileri neden bu kadar çok depolama alanı tüketiyor?

Sistem kategorisi, başka herhangi bir kategoriye (örneğin Fotoğraflar veya Uygulamalar) doğrudan uymayan diğer her şey içindir. iPhone depolama alanınızı hızla doldurabilir. IPhone’un saklama alanı, uygulamalar da dahil olmak üzere farklı kaynaklardan gelen verilerle dolacaktır. Diğer depolama alanınızdan çok daha hızlı büyüyebilir. Yükleme yaparak veya yeniden başlatarak iPhone depolama alanınızın boyutunu azaltabilirsiniz.