Sabit Diskinizin iyi durumda olup olmadığını belirlemek için bir Sabit Disk Testi gerçekleştirebilirsiniz. sağlık kontrolü Ayrıca Sabit Disk test programları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sabit Disk sürücüleri çok önemlidir Harici donanım birimleriNedir bu? Bozuk sektörler eski sabit disklerde sık görülen bir arızadır. Birçok kullanıcı sabit disk arızaları nedeniyle önemli dosyalarını kaybeder.

Bu sorunların bazıları yazılımdan kaynaklanır, ancak diğerleri doğrudan mekanik sorunlarla ilgili olabilir.

Olası hataları görmek ve hazırlıklı olmak için bunu kullanın. Sabit Disk test programları Disk sürücünüzün durumunu kontrol eder ve herhangi bir sorun varsa sizi uyarır.

Yaklaşan tüm etkinliklerin bir listesini derledik. En yararlı olan Sabit Disk test programlarıSabitDisk Sağlık Durumu neler yapabileceğinizi öğrenin.

Sabit Disk Test Programları

Ashampoo HDD Control 3,

Ashampoo HDD Control, sabit disklerinizi izlemenizi, yönetmenizi veya birleştirmenizi sağlar. Yalnızca IDE veya SATA sabit diskleri değil, aynı zamanda harici USB diskleri ve en yeni nesil SSD diskleri de destekler. Disklerinizin performansı, sıcaklığı ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi görüntüleyen bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bir disk temizleme işlevi dahildir. Birkaç fare tıklamasıyla tüm geçici ve gereksiz dosyaları silebilirsiniz.

GSmartControl

Sabit disklerinizin sağlığını izleyen ve yapılarını düzenli olarak kontrol ederek bozulmalarını önlemeye yardımcı olan ücretsiz bir program olan GSmartControl, nasıl performans gösterdiklerini takip etmenin harika bir yoludur.

GSmartControl’ü indirin

HDD Rejeneratörü

HDD Regenerator Professional, sabit sürücülerdeki hataları teşhis eden, tarayan ve onaran bir yazılımdır. “Rejeneratör” kelimesi, bu durumda, programın sadece hataları bulup düzeltmekle kalmadığını, aynı zamanda bozuk sektörleri de düzelttiğini gösterir. Program sabit diskler için bozuk sektör onarım aracı olarak kullanılabilir.

HDD Regenerator İndir

WinDFT- Hitachi Sürücü uygunluk testi

Hitachi Drive Fitness Test, sabit sürücüleri teşhis etmenizi ve sorunlarını gidermenizi sağlar. G-Technology desteği ile bu araç, dahili ve harici diskleri test etmenizi sağlar.

WinDFT- Hitachi Sürücü Uygunluk Testini İndirin

HD Tune

HD Tune, HDD’nizdeki bozuk sektörleri tespit etmeyi kolaylaştırır. HD Tune, HDD’nizin sıcaklığı ve hızının yanı sıra olası bozuk sektörleri de görmenizi sağlar. Ayrıca, program çok küçüktür ve tamamen ücretsizdir.

HD Tune’u İndirin

PassMark DiskCheckup

PassMark DiskCheckup, rakipleri gibi, sabit sürücünüzün sağlığını izleyen akıllı bir araçtır. Diskleri hasarlara karşı taramak için sekmeleri vardır.

PassMark DiskCheckup’ı İndirin

Sabit Disk Sentineli

Hard Disk Sentinel’in profesyonel sürümü olan Hard Disk Sentinel (HDSentinel), sabit diskinizi test etmenizi ve sorunları teşhis etmenizi sağlar. Hard Disk Sentinel Professional, diskinizin durumunu, sağlığını ve sıcaklığını incelemenizi sağlar. Ayrıca disk aktarım hızlarını anında test edebilir ve diskinize hakim olabilirsiniz.

Hard Disk Sentinel İndir

HDD Sağlık

Sabit sürücünüzün sağlığını kontrol etmek ve durumunu test etmek için yeni bir ücretsiz yazılım olan HDD Health de mevcuttur. Sabit sürücünüzün durumunu (HDD/SSD) kontrol eder, hataları test eder ve tahminlerde bulunur.

HDD Health’i İndirin