Twitter Hassas içerikRahatsızedici ve sakıncalı görüntülerdenoluşur. Bu tür Hassas içerik içeren Tweetler görürsenizBu Tweet hassas içerik içeriyor” “Bu tweet hassas materyal içerebilir“bildirimi” görüntülenir ve Tweet görüntülenemez.

Yazımızda açıklayacağız. Twitter Hassas İçerik: Nasıl AçılırTwitter’da rahatsız edici veya sakıncalı görüntüleri gizlemek için “” sembolü kullanılır. “Bu Tweet hassas içerik içeriyor” bildirimi.

Twitter, mesajlaşmanıza, başkalarını takip etmenize ve düşüncelerinizi paylaşmanıza olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama, dünyada tanınmış birçok kişiyi istediğiniz kadar takip etmenize olanak tanır.

Twitter Belirli içerik türlerinin izleyicilere açıklanmasını önlemek için çeşitli güvenlik araçları mevcuttur.

Twitter hassas içerik nedir ve ne işe yarar?

Twitter hassas içerik Uygunsuz veya travmatize edici olduğu düşünülen içeriğe sahip gönderileri ifade eder (kan, cinsel içerik (+18) veya diğer korkutucu sahneler içeren gönderiler…).

Twitter kullanıcıları, rahatsız edici veya riskli olduğu düşünülen ancak Twitter’da yayınlanan fotoğraf ve videoların, doğrudan fotoğraf veya videonun altında yer almak yerine genellikle “hassas içerik” ile etiketlendiğini görecektir.Bu Tweet hassas içerik içeriyor” bildirimi.

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır ?

Twitter hassas içeriği şiddet içeren, pornografik veya yasa dışı olan ve kullanıcılara veya üçüncü taraflara zarar verebilecek her türlü içerik olarak tanımlar. Twitter, medya ayarlarını işaretleyerek çıplaklık ve şiddet gibi diğer kullanıcılar için hassas olabilecek içerikleri belirleyebilir.

Twitter’ın içerik politikaları katıdır ancak kullanıcılar Twitter’da hassas olabilecek materyallerin engelini kaldırma seçeneğine sahiptir. Kullanıcılar, gizlilik ayarlarını düzenleyerek uyarıları devre dışı bırakabilir veya gördüklerini ayarlayabilir.

Bu sorunu yaşıyorsanız hassas medyayı görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Hassas İçerik: Nasıl Açılır👍

Twitter Hassas İçerik: Nasıl görüntülenir IPhone, Android uygulaması veya bilgisayarınızdan Twitter’a giriş yapın.

  • Bu bağlantıya tıklayarak Tweet hassas içerikler ayarını doğrudan değiştirebilirsiniz.

Bu sayfadaki en son gönderilerden bazıları aşağıdadır.

  • Profil > Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve Güvenlik https://twitter.com/settings/safety

adresine

  • girerek

aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz

  • :Tarayıcınız uyumlu değil

.

İçeriği görüntülemek için “Tweet Media” kutusunu işaretleyin. Hassas İçerikli Medyayı Görüntüle ” Kutucuğunu işaretledikten sonra bizimle iletişime geçe bilirsiniz. “Tweet medya içeriğiBölümü Gelecekteki Kullanıcıların gizli içeriğini görüntüleyin

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır ?

Twitter medya ayarlarınızı değiştirmeye çalışmadan önce kullandığınız uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Uygulamanın durumunu uygulama mağazalarından kontrol edebilirsiniz. (Android cihazlar için Google Play Store; iOS cihazlar için AppStore). Uygulamayı güncelledikten sonra sorunun çözülmesi gerekir. Sorun devam ederse Twitter’ı silmeyi ve yeniden yüklemeyi deneyin.

Normalde, hassas içeriğe sahip tweetler arama sonuçlarından gizlenir. Ancak dilerseniz bu tweetleri etkinleştirebilirsiniz.

  • Bunu yapmak için Twitter web sitesine tıklayın. Menü > Ayarlar ve Gizlilik > İçerik Tercihleri> Arama Ayarları.
  • Hassas Bilgileri Gizle” seçeneğinin işaretini

kaldırın.

Twitter hassas içeriğinin kilidini açma (İngilizce)✔️

 1. İnternet üzerinden twitter.com adresinden hesabınıza giriş yapın.
 2. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın Profil Simgesi Sağ üst gezinme çubuğunda.
 3. Ayar ve Gizlilik ‘i seçin Menüden uygun seçeneği seçin.
 4. Ayrıca şu adrese de gidebilirsiniz Gizlilik ve güvenlik ayarlarını yapın.
 5. Tweet medyası Bölümünü bulun ve Hassas materyal içeren tweetleri bu şekilde işaretle seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Not: Bu seçeneği etkinleştirerek profilinizi ziyaret edenlere hesabınızın hassas bilgiler içerebileceğini bildiren ve yine de görüntülemek isteyip istemediklerini soran bir mesaj görüntüleyebilirsiniz. Muhtemel hassas içeriği görüntülemeyi tercih eden kişiler, mesaj olmasa bile hesabınızı görmeye devam eder.

Tweetlerinizin belirli kişiler tarafından okunmasını istemiyorsanız Twitter Hesabını Gizle özelliğini kullanabilirsiniz. Tamam Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter Hassas İçerik: Sıkça Sorulan Sorular

Twitter hassas materyallere neden izin veriyor?

Twitter, kullanıcıların şiddet veya yetişkinlere yönelik içerikler de dahil olmak üzere küresel olayları görmesine olanak tanıyan bir platformdur. Platformda gereksiz vahşet, nefret dolu görüntüler ve şiddet içeren içerikler de dahil olmak üzere belirli medya türlerine izin verilmez. Twitter’ın Medya Politikası ne tür içeriklere izin verildiğini açıklar.

Twitter’da hassas içeriğe sahip tweetleri nasıl işaretlerim?

Menüden Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin. Hassas içerik içeren tweetlere içerik uyarısı eklemek için bu seçeneğe tıklayın. Tweetler alanına tıklayın ve Medyayı potansiyel olarak hassas olarak işaretle seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Hassas olabilecek içerikleri bildirmenin en iyi yolu nedir?

Üç nokta simgesine dokunun ve Tweet Bildir’i seçin. Bu Tweet hassas bir görsel içeriyor öğesini seçin.